500 + MĀCĪBU SESIJAS

Futbola treniņi

Detraining Effect

ievads

Tipiski futbola sezonas ir periodi intensīvas apmācības, sērkociņi, turnīriem un arī atpūtas laiku jebkurā līmenī futbolu. Kā treneri mums ir jāapzinās sekas apmācību un lai arī ne mācās, lai vislabāk plānot mūsu sezonas optimālu veiktspēju. Atsaucas arī uz Periodizāciju futbols. Lai šo rakstu "detraining" tiek saukta par zaudējumu mācību izraisītas pielāgojumiem, kā rezultātā nepietiekamas mācību stimulu (Mujika I, 2000). Futbols sniegumu var definēt kā zaudējumus, šādas sporta atribūtu / komponentiem (par to turpmāk). Lai pētot sastāvdaļas, kas integrēties futbola sniegumu tie ir atdalīti. To nozīme ir subjektīvs, lai lasītājs. Vairākos gadījumos bija Draw asociācijas no citām "līdzīgs" sporta kur kvantitātes pētījums futbolā nav pieejama. Lielākā daļa stuides un pētījumi rāda, ka 2-3 nedēļu periods bez apmācības neietekmēs sniegumu svarīgākajiem fiziskajiem komponentiem futbolu.

Aerobikas Endurance (Energy Systems)

Arguablity svarīgākajiem fizioloģiskā komponente futbols ir aerobā izturība. Pēc 8 nedēļām detraining (daļēji profesionāli futbolisti) (Caldwell, BP, 2009) Maksimālā skābekļa patēriņš tika ievērojami samazināts. Attēlā 1 zemāk parāda ietekmi ģenēriskā sporta apmācību detraining laikposmā 84 dienu un faktoriem influencial aerobās izturību. Pētījumi liecina, ka dažādos periodos sezonas spēlētāji anaerobo slieksni būs atšķirīgs (ti, norādot efektu apmācību un spēļu spēlētāju) (Clark, NA, 2008). Kā sagaidāms pirms sezonas anaerobā sliekšņa vērtības bija viszemākais. Svarīgi šajā procesā Fermenti var ilgt vairākus mēnešus, lai atgrieztos sākotnējā līmenī pēc 3 mēnešus vai vairāk detraining. Pētījumi Spānijā parādīja detraining no 4-8 nedēļās no muskuļu biopsiju konstatēja samazinātu Type 1 un Type 2 muskuļu šķiedras un fermentus, kas ir svarīgi aerobā un anaerobā izturība.

Detraining efektu soccer

Fig 1. Ietekme mācību pārtraukšanu uz fizioloģiskajiem faktoriem, kas nosaka maksimālo skābekļa uzņemšanu (VO2max). Q: sirds produkcija; a-vDO2: arteriovenoza di4erence skābekļa; SV: insults apjoms; HR: sirdsdarbība. Pielāgots no iesniegto datu Coyle et al. (1984).

Sprinta

Sprint reizes būtiski pieauga (reizes pieaudzis) in 50m sprinta testos profesionālu futbolistu (Ostojic, SM, 2003).

Veiklība

8 nedēļas detraining starp sezonām rezultātā ievērojami augstākas 15m Sprint reizes Illinois Agility Test (Caldwell, 2009).

Elastīgums

8 nedēļu detraining izraisīja samazinātu elastīgumu muguras un hamstring muskuļu grupām (Caldwell, 2009).

Body Fat

8 nedēļu detraining izraisīja paaugstināta ķermeņa tauku līmeņa pusprofesionālo un profesionālo futbolistu (Caldwell, 2009) (Hoshikawa, Y, 2004).

spēks

12 nedēļu detraining izraisīja ievērojami samazināts stiprums / jaudas pieaugumu jauniešu spēlētājiem (INGLE, L, 2006). Pētījums parādīja, ka vidējais samazinājums 14.5% stipruma pēc 8 nedēļas detraining periodu. Šķiet stiprības zaudējumi rodas pēc 2-3 nedēļu laikā dažos pētījumos un 4 nedēļa detraining perioda citā (Cormie, P, 2011).

secinājumi

Psiholoģiskā ieguvumi no detraining (atpūtas laiku, off-sezona) ir tik labi izpētītas un ir grūti nodrošināt kvantitatīvie pētījumus. Bet tas izskatās droši pieņemt, ka 2-4 nedēļu pārtraukuma periodi neietekmēs sniegumu. Lielāka nekā 4 nedēļām un ietekmēt par detraining ar starta, lai pierādītu dažādu komponentu fizisko sagatavotību.